GİLA ŞERİTÇİOĞLU (M.A., REAT, CSC, MCC)

Yönetici Koçu – Eğitmen - Fasilitatör – Danışman

“Gelişim, yaşam boyu süregelen heyecan dolu bir kendini keşfetme ve gerçekleştirme yolculuğudur.”

Gila Şeritçioğlu, gruplarla, organizasyon ve kurumlarla çalıştığı gibi bireysel olarak profesyoneller ve üst düzey yöneticilerle liderlik performanslarını geliştirmeye, etkili sonuçlar yaratmaya, ve onların değişime ulaşabilmelerine yönelik koçluk, danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır. Kendisi Increa Danışmanlık ’ın kurucularındandır. Insanın, bireyin ve yöneticilerin gelişimine yaşam boyu bir süreç olarak bakan Gila, yöneticilerin kendi engin potansiyellerini keşfederek hayallerini, hedeflerini ve vizyonlarını gerçekleştirmeleri yolunda koçluk yapmaktadır.

Bugün kendisi bireyler ve gruplarla yaklaşık 5000 saatin üzerinde koçluk ve 2000 saati aşmış terapi deneyimine sahiptir. Gila, Türkiye’nin önde gelen kurumsallaşmış şirketleri dışında uluslararası bir çok şirketle CEO ve direktör seviyesinde çalışmakta olup yurt dışında da kurumlara danışmanlık, yaratıcı eğitim ve üst düzey yönetici koçluğu hizmeti vermektedir.

 ABD’den Registered Expressive Arts Therapist (REAT) ve Dünya Koçluk Federasyonu ICF’ten Master Certified Coach, (MCC) ve Strozzi Enstitüsünden Certified Somatic Coach, (CSC) unvanlarına sahiptir. Türkiye’deki üç Master Coach’tan bir tanesidir, aynı zamanda ICF Türkiye şubesine uluslararası alanda ödül kazandıran “Endeavor” projesinde yer alarak girişimcilere koçluk yapan koçlardan biridir. Kendisi aynı zamanda Dünya Koçluk Federasyonu’ndan (ICF) uluslararası akredite olan Eurasian Gestalt Coaching Program’ının kurucularından ve eğitmenlerindendir.
Gila Şeritçioğlu’nun kısa eğitim geçmişi aşağıda yer almaktadır:

 • The Equine Guided Education Leadership Training  Certification Program, 2013
 • The Art of Somatic Coaching - Strozzi Institute, 2011
 • Bodyworks – Strozzi Institute, 2011
 • Leadership in Action 2 – Strozzi Institute, 2011
 • Leadership İn Action 1 – Strozzi Institute, 2011
 • Leverage Talent through executive & organizational coaching, 2010
 • Imago İlişki Koçluğu Eğitimi, 2008-2009
 • Gestalt International Studies Center Working With Couples, Families and Small Organizational Systems Program, 2007
 • Cleveland Gestalt OSD Center, International Coaching Program, 2007
 • Gestalt Institite Clevaland, Use of Self as an Agent of Change Training, 2006
 • European Graduate University (EGS) Switzerland, CAGS Degree in Expressive Arts: Therapy, Consulting & Education, 2004
 • Psikodarama Eğitimi IPI, 2004
 • Gestalt Institute Cleveland, Gestalt Group Process and Leadership Training, 2003
 • ISRAGIC Modules A & B Gestalt Training, 2002
 • Dişa Vurumsal Sanat terapisi Eğitimi, 2000 -2003
 • Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri MA, 1991
 • Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji, 1988

Gila, bireylerin ve ekiplerin var olan potansiyellerini ve içsel güçlerini keşfetmeleri ve bu yeni farkındalıklarını çevrelerine, iş ve yaşamlarına entegre etmelerini amaçlayan bir bakış açısıyla koçluk yapmaktadır.  Bireylerin iş ve dış dünyada daha verimli ve tatmin verici sonuçlar yaratmalarına destek vermektedir. Böylece bireyler kendi güçlerinin sorumluluğunu alarak hayata karşı duruşlarını yeni farkındalıklarla yeniden belirleyerek iş performanslarını arttırarak yaşam kalitelerini yeniden yapılandırabileceklerdir

Takımlarla ve bireylerle vizyon oluşturma, çatışma, ilişki, iletişim vb. konularında çalışırken aynı zamanda kurumlara ihtiyaca yönelik yaratıcı eğitimler ve atölye çalışmaları tasarlayarak bu doğrultuda  özgün projeler geliştirmeye ve uygulamaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Gila 2012 Yılında yabancı iki meslektaşı ile ‘Coming Back To Center’ markasını kurmuştur. Yöneticilere ve bireylere etkili bir  liderlik prezansını kazandırmaya yönelik bu deneyimsel workshop serisi, İtalya ve Güney Afrika’da doğada gerçekleşerek, atlar, sanat ve yaratıclığı,  aikidodan liderliğe uyarlanmış etkinlikleri birleştiren bir çok etkili çalışmalardır.

Kendisi dünyada uluslararsı koçluk ve danışmanlık hizmeti veren Global Coaching Network (GCN) ve Peakinsight Global Coach Network (PI), Türkiye danışman ve koçlarından  biridir.  Gila, aynı zamanda Dünya Koçluk Federasyonu‟ndan (ICF) uluslararası akredite olan birçok farklı eğitim ve programın sahipliğini yaptığı Eurasian Gestalt Center'in kurucularından ve eğitmenlerindendir.

Gila Kids Özel İdeal Çocuk Eğitim Merkezini kurarak 29 seneyi aşkın yöneticilik, eğitim danışmanlığı ve süpervizörlük yaparak çok sayıda eğitmen yetiştirmiş ve 2500 üzerinde çocuğun eğitilmesinde etkin rol almıştır. Kendisi aynı zamanda Paris'te HEC Global Executıve Coachıng programında halen davetli öğretim görevlisidir. 2003-2011 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde davetli öğretim görevlisi olarak ve Bilgi Üniversitesi MBA bölümünde koçluk uygulamalarına yönelik bir dersin eğitmenliğini de yapmıştır. Evli ve  iki kız annesidir.

Çalışmış olduğu ve halen çalışmakta olduğu şirketlerden bazıları:

Anadolu Bilişim Hizmetleri (ABH), ACEV Foundation, Aksigorta Insurance , Allergan, Amgen, ATA Freight Azercell (Azerbaycan), Bilkent Holding, Borusan Machines, Bristol Myers Squibb, Bosch, Boyner Group, Chassis Brakes, Cigna Finans & Emeklilik, Coca Cola Company, Coca Cola Beverages, Danone Baby, Danone Diary, Datateknik, Dell Computers, Eaton, Efes Pilsen, Enerjisa, Enerya (STFA), Erak Textiles Ernst & Young, Eureko Insurance, Farmamak, Ferroli Heating Systems, Fida Film, FINANSBANK, Four Seasons Hotels, Garanti Bank, Garanti Technology, Gilead Pharmaceuticals, Google, GE Healthcare, G.U, Guven Hospital, Hayat Holding, HSBC BANK , IDO, International Finance Corporation (IFC), InterPlastik, Iskenderun Energy, Karaca Porcelain, Kastamonu Entegre, KCell (khazakhistan), KONE, Korozo Packaging, Koton Textiles, LOGO, Lufthansa, Mc Kinsey, Merck MSD, Merck Sereno, Meryl Lynch, Metro Properties, Nestle, Nova Advertising, Novo Nordisk, Nutricia Medical Nutrition, Nutricia India, Nutricia Hungary, Öykü Grup, Pasha Bank(Azerbayjan), PPG Industries, Peppers & Rogers, Pepsico, Philip Morris, Procter & Gamble, Rotapas Packaging, Royal Bank Of Scotland, Sanovel Pharmaceutical, Sabancı Enterprises, Sanofi Pharmacetical, Sony, Societe General, Takeda, Telia Sonera, Terakki Schools, Toshiba, Toyota, Vodafone, Wittur, WPP – Group M, WPP – GTB, World Bank, Yapı ve Kredi Bank , Yıldız Enterprises, ZAIN